Výsledky vyhľadávania pre: Whisky Wonder World


Vyhľadávali ste výrobcu Whisky Wonder World a tu sú výsledky vyhľadávania.

Počet výsledkov: 1
Vyberte si z nášho zoznamu whisky z celého sveta. Vyberajte medzi známymi značkami ako Glenfiddich, Jameson, Nikka, Johnnie Walker, Yamazaki a mnohými ďalšími .

Názov „Whisky/Whiskey“ je odvodený z anglicizácie klasického gaelského slova uisce/uisge znamenajúceho „voda“ (teraz napísané ako uisce v írskej gaelčine a uisge v škótskej gaelčine). Destilovaný alkohol bol pôvodne latinsky známy ako aqua vitae ("voda života"). Toto bolo preložené do klasickej gaelčiny ako írskej uisce beatha škótska gaelčina: uisge beatha „voda života“.

Hláskovanie whiskey sa často používa na írskych a amerických whisky, zatiaľ čo všetky, ktoré sa vyrábajú v Škótsku a ďalších miestach po celom svete, používajú whisky. Od 60. rokov 20. storočia americkí autori stále častejšie používajú whiskey ako prijímaný pravopis pre starené obilné destiláty vyrobené v USA a whisky pre staré obilné destiláty vyrobené mimo USA. Avšak niektoré prominentné americké značky, ako je George Dickel, Maker s Mark a Old Forester (všetky vyrobené rôznymi spoločnosťami), používajú na svojich etiketách pravopis whisky.

Zaujímavosť: Whisky nezreje vo fľaši, po stáčaní do fľaše aj keď starne, tak sa jej chuť nemení. Hodnota nákladov sa však môže zmeniť, pretože sa stáva raritou - od toho sú odvodené investičné whisky. Vek na fľaši je doba, ktorú strávila v sude medzi procesom destilácie a plnením do fliaš. Práve sud ovplyvňuje chuť a chemické zloženie whisky. Ohľadom investícií do whisky sme pripravili článok: Ako investovať do whisky.Whisky zo Škótska, Írska, USA a mnohých ďalších krajín

Whisky je určite jednou z najzaujímavejších liehovín v sortimente. Snažíme sa tento veľmi komplexný rad produktov rozobrať podrobnejšie, aby ste nestratili prehľad, keď si chcete whisky kúpiť. Pretože samozrejme existuje dôležitý rozdiel medzi rôznymi druhmi whisky, ako je Bourbon Whisky a Škótska whisky. Ale tým to nekončí, existujú aj veľmi odlišné whisky na hlbších úrovniach. A samozrejme nechýba len americký bourbon a škótska whisky, ale aj whisky z mnohých ďalších krajín. Novo samozrejme aj nemecká whisky. Začnime prehľad najnovšími whisky a najpredávanejšími. Potom pôjdeme hlbšie do kategórií.